Небулайзери (інгалятори)
У наш час все більшу популярність набувають небулайзери. Ефективність такої процедури як інгаляція при лікуванні застуди та грипу незаперечна. Сучасні спеціальні прилади – інгалятори або небулайзери, значно полегшили здійснення такої процедури. Інгаляції при кашлі небулайзером можна проводити самостійно в домашніх умовах, як для дорослих, так і для дітей. Досить швидкий лікувальний ефект обумовлений механізмом роботи небулайзера. Полягає він у наступному: ліки додається в розпилювач, змішуючись з фізрозчином, воно перетворюється на аерозоль, який потім і вдихається через верхні дихальні шляхи.
Традиційно небулайзери поділяються на два види: компресійні і ультразвукові.
В компресійних приладах перетворення лікарського засобу в аерозоль відбувається за рахунок потоків повітря. Вони виробляють дрібні частинки аерозолю, які здатні проникати глибоко в дихальні шляхи. Перевага компресорних небулайзерів в універсальності застосування різних лікарських засобів. Є й недоліки: компресійні небулайзери мають великі розміри і шумлять під час роботи.
В апаратах ультразвукового типу аерозоль утворюється за рахунок впливу ультразвукової вібрації на рідину. У ньому також утворюються досить дрібні аерозольні частинки. Недолік ультразвукових приладів полягає в обмеженості застосування деяких ліків: гормонів та антибіотиків, які руйнуються під впливом ультразвуку. На відміну від компресорних небулайзерів ультразвукові мають малі габарити і працюють абсолютно безшумно.